Şoklama Soğutma Grupları

Şoklama Soğutma Grupları

 

Endüstriyel tip şoklama sistemlerinin üniteleri standart paket tip olarak üretilmektedir. Gıda maddeleri -18 derecedeki depolama işlemi öncesinde -40 derecede şoklanmalıdır. Şoklama işlemi süresi gıda maddelerinin kalitelerinin bozulmadan saklanması açısından önemlidir.Özellikle et, tavuk, balık, hamur ürünleri ve meyve gibi gıdaların uzun süre dayanımının sağlanması için hızlı bir şoklama gereklidir. Şoklama ünitelerimiz 24 saat/ ton ila 24 saat/ 20 ton arası gıdaları şoklayacak şekilde farklı modellerde üretilmektedir.

Şoklama sistemlerimizde genellikle yarı hermatik tip Bitzer ve Bock (Germany) marka soğutma kompresörleri kullanılmaktadır. Hava soğutmalı kondanser bataryası çalışılacak yerin şartlarına göre seçilmektedir.

Tüm üretimlerimiz Avrupa normlarına uygundur. CE başta olmak üzere bir çok kalite belgesine sahiptir. Şok soğutma sistemlerimiz aynı zamanda HCCP standartlarına uygun olarak üretilmektedirKullandığımız ekipmanlar yüksek kalite standartlarına sahip ekipmanlardır ve özenle seçilmiş ekipmanlardır. Şoklama sistemlerimiz Eliwell Cold Face marka dijital ile kumanda edilmektedir.Elektrik panolarımızın montajı projelerine uygun olarak en kaliteli ekipmanlar ile özenle yapılmaktadır. Termik, faz, motor koruma, yüksek – alçak basınç prosestatı ve yağ basınç prosestatı gibi güvenlik ekipmanları sayesinde sistemin güvenliği ve kontrolü sağlanmaktadır.

Çevre Dostu
Sertifikalı
Enerji Tasarruflu
Teklif İste
Online Katalog

 

Gıda güvenliği açısından uzun süre muhafaza edilecek ürünler çekirdek sıcaklığı -18°C’ ye kadar şoklanmalı ve daha sonra donmuş muhafaza odasına alınmalıdır.
• Şoklama işlemi ürün üzerinden yüksek hızda (5 m/s) soğuk hava (-35°C …-40°C) geçirmek suretiyle ürünün dış cidardan başlayarak çekirdeğe doğru donmasını sağlamaktır.
• Şoklama işlemi mümkün olabilen en hızlı şekilde yapılmalıdır.
• Ürüne bağlı olarak maksimum sürelere, gıda güvenliği açısından dikkat edilmelidir.
• Ürün kalınlığı şoklama süresini etkilemektedir.
• Hava akış hızı şoklama süresini etkilemektedir.Yarı hermetik veya vidalı kompresörlü ve hava soğutmalı kondenserlidir.

Cihaz uzaktan kumanda paneline sahiptir.

Dış hava şartlarına dayanıklı olarak kasetlenmiştir.

İç ve dış ünite azot şarjlı olarak teslim edilir.

Elektrik panosu ve tüm otomatik kontrol elemanları ile birlikte montaja hazır olarak sevk edilir.

Elekrostatik boyalı çelik galvaniz kabine sahiptir.

Kapasiteye uygun yüksek verimli evaporatör dizaynı yapılmaktadır.

İhtiyaca göre yer tipi veya tavan tipi evaporatör seçeneği vardır.

Dünya standartlarına uygun üretim.Yüksek verimli soğutma, muadillerine kıyasla düşük ses seviyeli dış kabin.Kaliteli ve güvenilir ekipman, kolay kurulum ve montaj sağlayan tasarım.Farklı montaj şekillerine uyumGeniş ürün yelpazesi.HACCP standartlarına uygunluk