Ultrasonik Nemlendirme Cihazları

Ultrasonik Nemlendirme Cihazı

 

Her gıda maddesinin içerisinde bulunan belirli miktardaki su, havayla temas halindeyken kaybolur. Yaşanan bu su kaybı ürünün bozulmasına neden olur. Soğuk hava depolarında muhafaza edilen ürünler için de aynı durum söz konusudur. Bu nedenle depolarda su kaybını engelleyebilecek yeterlilikte bir tekniğin uygulanması gerekir.

Ultrasonik nemlendirme cihazı, ürünlerin su kaybına uğramasını engelleyerek çok daha kaliteli bir şekilde korunmasını sağlar. Havayı nemlendirerek ürünlerin içerdiği su miktarının aynı seviyede kalmasına yardımcı olan bu cihaz, muhafaza edilen bu ürünlerin çok daha uzun süre tazeliğini korumasını ve bozulmamasını sağlar.

Saklanan ürünlerin nem dengesinin korunması için soğuk oda depolarının olmazsa olmaz donanımı nemlendirme cihazının, otomatik kontrol panel özelliği sayesinde ihtiyaca göre nem seviyesi ayarlanabilir. Böylece cihazın performansı deponun ve içindeki ürünlerin nem kapasitesine göre düzenlenir.

Çevre Dostu
Sertifikalı
Enerji Tasarruflu
Teklif İste
Online Katalog

Ultrasonik Nemlendirme Cihazı Çalışma Prensibi Nasıldır?

Soğuk hava deposu içerisindeki nem kaybını önleyen cihaz, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak sıvı haldeki suyun buhar haline dönüşmesini sağlar. Böylece atomize edilen su fan aracılığıyla sis halinde odanın içerisine püskürtür.

Ultrasonik nemlendirme cihazları, çok çeşitli endüstri alanlarında sıklıkla kullanılır. Doğru nem düzeyinin sağlanması ile üretimdeki verimlilik, sürdürülebilirlik ve kalite üst düzeyde tutulur.

  • Ultrasonik nemlendirme cihazının sağladığı soğuk buhar, soğuk hava deposunun içerisindeki mevcut soğutma sisteminin verimini olumsuz yönde etkilemez.
  • 1 μ dan daha küçük olan soğuk buhar partikülleri ile homojen olarak dağıtılan nem deponun içerisinde çok hızlı hareket eder.
  • Deponun her yerine aynı miktarda nem oranı sağlanır. Dağıtılan nem hassas şekilde kontrol edilir.
  • Homojen olarak dağıtılan buharın oluşturulmasında diğer nemlendirme sistemlerine göre çok daha hızlı ve etkilidir.
  • Nemlendirilecek olan odanın nemini en ideal seviyeye getirir ve bu seviyede sabit kalmasını sağlar.
  • Kompakt tasarımı nedeniyle kurulumu oldukça kolaydır.
  • Dijital kontrol panosu ile ihtiyaç duyulan nem oranı rahatlıkla ayarlanır. Herhangi bir değişiklik gerekli olduğu zaman sistem otomatik olarak devreye girerek nem seviyesini kendisi değiştirir.